Vampire Nights
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampire Nights

UNDER CONSTRUCTION
 
ИндексЗбИжЗИЙТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 История

Go down 
АвторСъобщение
The GodMother
Admin
Admin
The GodMother


Брой мнения : 8
Location : Everywhere
Registration date : 02.01.2008

История Empty
ПисанеЗаглавие: История   История Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 7:01 pm

Вампирите или Каинитите, както те сами себе си се наричат, съществуват от векове и тяхното общество е преминало през еволюция, разцвет и упадък. Да погледнем историята през техните очи и това ще ни помогне по-добре да ги разберем тази нощ.

Каин и Първите Нощи

Според митовете родоначалникът бил Каин, първият убиец. Заради престъплението си той бил прокълнат от Бог и превърнат във вампир. Изгонен от своя народ, Каин бил принуден да наблюдава човешката цивилизация, боейки се от слънцето и жаждайки кръв.

В своята самота Каин срещнал могъщата вещица Лилит, жена на Адам. Лилит го научила да използва кръвта за могъщи магии (някои еретици казват, че Лилит, а не Каин била Първия Вампир).

“На мен ми бе студено – тя ме облече.
Аз гладувах – тя ме нахрани.
Аз скърбях – тя ме любеше.
Аз проливах кървави сълзи – тя ги караше да изчезнат.
Нейните целувки изгониха моите страхове”

Второто поколение и Първият Град

От начало Каин не искал да създава себеподобни, вярвайки че не бива да населява света с други прокълнати като себе си. Но постепенно почувствал самота и създал още трима. На свой ред тези трима създали още тринайсет и тези ненаситни чудовища тръгнали сред първите народи на света, безжалостно убивайки и използвайки смъртните като кукли в своите владения. Тогава Каин побеснял от ярост и забранил създаването на потомство. Събирайки Децата и Внуците, Каин построил велик град – Първият град на Земята – и там вампири и смъртни живеели в мир.

Антедилувианите и Клановете

Това не можело да продължава дълго. Децата на Каин нарушили забраната на своя Повелител и отново смъртните станали пешки в техните империи. В края на краищата, Градът бил сринат. Някои казват, че причина за това била природна катастрофа, а други – че магия на разбунтувал се потомък е довела до катаклизма. Каин загинал в бездните и повече никой не чул за него. Тримата вампири от Второто поколение също пропаднали в мъглата на легендите. Но Тринайсетте внука на Каин, свободни от опека, самозабвенно започнали да създават нови вампири. Тези тринайсет станали известни като Антедилувианите, а Децата им, създадени по техен образ и подобие, наследили магическите дарове, но и Проклятието. Така били създадени Клановете.

Тъмните времена

Клановете се разпръснали по света, сеейки безредие и печал. Всяко следващо поколение било по-слабо от предишното, но по-многочислено. В зигуратите на Вавилон, в дворците на Крит, в трибуналите на Рим вампирите управлявали като тъмни тирани, вечно използвайки смъртните като храна и безволеви войници. Вампир се борел с вампир, клан с клан и така от древните раздори в Първия град се родил великия Джихад, който продължава и до днес. Своят разцвет Каинитите достигнали през Ранното средновековие. Тогава много вампири управлявали открито, държейки и селяни, и лордове еднакво здраво в своята нощна хватка. Вампирското население достигнало до такава нездрава численост, че изглеждало, че Земята вечно ще им принадлежи.

Бунтът на Анархистите

Това не можело да продължава дълго. Изплашените селяни си шепнели за чудовищата между тях и Църквата ги чула. Отчетите на няколко свещеника породили неистова Инквизиция и отмъстителните смъртни се надигнали за огнено-кърваво прочистване. Сами за себе си по-силни от всеки смъртен даже най-могъщите вампири не можели да се противопоставят на огромните тълпи. Един по един те били извличани от леговищата си и хвърляни в огъня или в слънчевата светлина.
Пред лицето на инквизицията нов бунт обхванал Децата на Каин. Младите вампири, поднесени като жертвени агънца от ужасените старейшини, започнали да въстават против своите повелители и господари. В Източна Европа група вампири разбрала как да прекъсне магическите връзки, чрез които създателите контролирали своите потомци. Скоро цяла Европа била обхваната от нощни въстания, чрез които непокорните отхвърляли авторитета на своите господари. Впримчени между Инквизицията и въстанието на Анархистите, Каинитите сякаш не можели да оживеят. И така, в XV век бил свикан Събор. Седем от тринайсетте клана се обединили в организация, наречена Камарила. С численото си превъзходство, Камарилата потиснала анархистите и се съгласила да живее под защитата на Великия Маскарад.
Върнете се в началото Go down
https://vampirenights.bulgarianforum.net
 
История
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Vampire Nights :: Vampire Nights :: Masquerade-
Идете на: